O mnie

 

Fotograf / Filmowiec

Natalia Miedziak-Skonieczna


Lubię obserwować świat odnajdując w nim ważne historie, które wydarzają się w pozornie zwykłej codzienności. Lubię słuchać ludzi i ich opowieści. Zarówno w fotografii jak i w życiu najważniejsze są dla mnie prawdziwe emocje i naturalność. Nie kreuje nowych historii, wybieram chwilę z rzeczywistości, wykrawam je i zamrażam tak, aby pozostały niezapomniane na dłużej.

Najbliższy jest mi reportaż, ponieważ zmusza mnie do pozostawania wiecznie czujnym i obecnym w tu-i-teraz. Poświęcam się wtedy chwili z całą swoją uwagą i angażuję w pełni w to co robię, czując jednocześnie, że jestem we właściwym miejscu. Podczas reportażu pozostaję niezauważona, nie ingeruje w to co dzieje się wokół mnie, czujnie czekając na właściwy moment.

Na co dzień zajmuję się zarówno fotografią jak i filmem, jestem otwarta na to, co pojawia się w moim życiu. W latach 2012-2016 pracowałam dla Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu i zrealizowałam w tym czasie ponad 300 reportaży z wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Współpracowałam z takimi instytucjami jak WOAK, Dom Muz, Dwór Artusa, Exea, TedX, PAH, Jestem, Stovit, PLAZA, UMK, PGNiG, Nationale Nederlanden, Fundacja Batorego, ECA Europe, Fundacja KwieKulik, Berendowicz & Kublin oraz wiele innych. Więcej moich realizacji możesz obejrzeć klikając w zakładkę PORTFOLIO w górnym menu.